Plas pushka në Brazil, futbolli nuk njeh limite…

Incident i rëndë në Brazil. Gjatë një takimi të kampionatit mes Atletiko Miniero dhe Kruzeros, ndërsa tifozë të Mineros vërshuan drejt atyre të Kruzeros duke u konfliktuar e krijuar atmosferë lufte..

Është dashur ndërhyrja e Policisë Civile dhe trupave ushtarake ndërsa të pajisur me pushkë në duar dhe gaz lotsjellës, kanë mundur të vendosin rregull.

Policia Civile e Minas Gerais njoftoi se u arrestuan shtatë persona për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje.

Ndeshja midis Atlético Mineiro dhe Cruzeiro në javën 32 të Kampionatit Brazilian përfundoi 0-0. (Video)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!