Franca për epilogun…në Tiranë edhe Mbape

Franca ka publikuar sot listën zyrtare për dy ndeshjet kualifikuese të ‘Euro 2020’ në Grupin H, ndërsa do të luajë me 14 nëntor  ndaj Moldavisë në shtëpi dhe 17 nëntor ndaj Shqipërisë  në “Arenën Kombëtare”.

Deshamp tekniku i gjelave, duket se e ka vlerësuar maksimalisht transfertën në Shqipëri pasi këtë radhë, do të jetë edhe sulmuesi i PSG-së Kilian Mbape. Natyrisht në listë ka edhe emra të tjerë sygjestionues.

Ndërkaq, dy takime nga fundi, Franca dhe Turqia kryesojnë grupin me nga 19 pikë, 4 më shumë se islanda e treta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!