Mbrëmje Championsi, nis raundi i kthimit…

Nisin sont takimet e 4-ta në grupet e Champions League për kualifikueset në grupe. Disa skuadra janë fare pranë kualifikimit por të tjera në veredikte të lëna në diskutim.

Sidoqoftë sot duke nisur nga ora 18:55 Barcelona- Slavia Pragë dhe Zenit-Lajpcig i hapin udhën takimeve në program për sot që nisin në 21:00. Në epiqendër, takimi i Grupit F mes Borusias së Dortmundit dhe Interit të Milanos.

Të dyja skuadrat gjëndën në kuotë të barabartë pikësh,4. Edhe në Grupin H, Çelsi- Ajaks tërheq vemendjen pasi një fitore eventuale e Valencias ndaj Lilës, do vinte në vështirësi për vijimësinë dy skuadrat që udhëheqin.

Ndeshjet:

18:55

Barcelona- Slavia Pragë, Zenit- Lajpcig.

21:00

Liverpul-Genk, Napoli- Salsburg, Lion- Benfika, Dortmund- Inter, Çelsi- Ajaks, Valencia-Lilë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!