Hamilton, kampion bote për herë të 6-të…

I ka mjaftuar vendi i dytë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për tu korurëzuar Kampion bote për këtë edicion në Formula 1.

Bëhët fjalë për britanikun e Mercedes, Luis Hamilton ndërsa në pistën e Austin, i pari arriti në finish shoku i skuadrës Valteri Botas.

Llogaritë ishin bërë me kohë dhe Hamilton dy gara nga fundi i kampionatit, laurohet kampion bote.

I treti që ngjitet në podium, Mark Verstapen me makinën e Red Bull.

Një arritje e madhe e pilotit i cili tashmë është shumë pranë mbrritjes me tituj të gjermanit Mikael Shumaker, tërhequr nga pilotimi me 7 të tillë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!