Hamilton, trofeu zgjidhet në Austin…

Luis Hamilton është një hap larg titullit kampion në Formula 1. Pas triumfit në  Meksikë, britaniku i Mercedes ka një avantazh prej 74 pikësh ndaj ndjekësit më të afërt që rezulton shoku i skuadrës finlandezit Botas.

Kanë mbetur edhe 3 gara deri në fund dhe llogaritë janë të qarta. Në garën e Austinit, do të mjaftonte të linte 52 pikë prapa Valteri Botas, për tu lauruar si kampion i radhës në Formula 1.  

Hamilton kampion në Austin nëse:

  1. Arrin nga 1 deri te vendi i 8-të.
  2. Renditet nga vendi i 9-të dhe poshtë dhe Botas nuk fiton garën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!