Muriqi kërkohet nga Mançester Junajtid

 Vedat Muriqi kthehet në çështje. Sipas asaj që raportohet nga mediat sportive pak çaste më parë, sulmuesi i datëlindjes 1994, në forcë të Fenerbahçes, po kërkohet edhe nga Mançester Junajtid. Burimi i lajmit  vjen nga “Express”.

Pas interesimit të Fiorentinës, Lacios dhe Napolit në Seria A, kosovari sulmues, është kthyer në ‘gjahun” edhe të mjaft klubeve prestigjioze.

Paraqitja mbresëlënëse e 25 vjeçarit, ka tërhequr vemendjen e mjaft skuadrave të mëdha. I fundit është Junajtid.

Një klub me financa marramendëse. Fenerbahçe, e destinuar të ndjekë situatën rreth yllit kosovar.  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!