Ecën Leklerk, starton i pari në Monza…

Fitoi në ‘Spa’ të Belgjikës për herë të parë një garë në Formula 1, por Çarls Leklerk, vijon ecurinë fantastike në kokëkuqën e Ferrarit edhe në prova të lira e zyrtare.

Pasi u rendit i pari dje, e njëjta gjë dhe sot, teksa piloti i Ferrarit, la pas sërish Hamilton e Botas.

Edhe Fetël mund të bënte me mirë sot në Monza, në mënyrë që nesër në mesditë, e gjithë grila e nisjes të ishte e kuqe.

Nisja nesër në 15 10 në cirkuitin e Monzës. Radha:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!