E ardhmja e Kavanit? Interi, por… në Majami

“Fox Deportes” nuk ka dyshime: Sulmuesi uruguajan, me të përfunduar kontratën me Paris SG, sezonin e ardhshëm do të bashkohet me ekipin e David Bekham në MLS

Skuadra e Interit mund të jetë e ardhmja e Edinson Kavanit. Por jo ajo që drejtohet nga Antonio Konte.

Sipas “Fox Deportes”, sulmuesi uruguajan, të cili i skadon kontrata me PSG në vitin 2020, mund të bashkohet me kauzën e Inter të Majamit, një ekip i MLS-së, që ka David Bekham si pronar dhe do të debutojë në ligën më të lartë amerikane, që nga marsi i vitit të ardhshëm.

“Matadorit”, para ardhjes së Lukakut në Milano, ishin kërkuar nga “zikaltrit”, por tani në Uruguaj nuk duket se ka shumë dyshime: ish-sulmuesi i Napolit, do të përshëndesë Europën dhe do të arrijë “Spice Boy”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!