De Ligt 20 vjeç, e uron ish-skuadra…

 De Ligt sot 20 vjeç. Mbrojtësi pak javë më parë erdhi te Juvëntus  për 70 milione euro (i kaluan Ajaksit), ndërsa vetë, do të përfitojë 12 milione euro në sezon. Kontrata 5-vjeçare.

Por  në takimet e para si bardhezi, Matijs De Ligt, nuk është se ka shkëlqyer. Mungesa e kohës, së përshtatjes por dhe fakti që ende nuk kanë nisur takimet zyrtare, janë disa nga problemet e para me të cilat po ndeshet ylli holandez.

Gjithsesi, sot në përvjetorin e 20 të tij, ishte ish-skuadra e tij Ajaks që i ka formuluar një përshendetje dhe urim special për ditën e lindjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!