Sulejmani, dopietë Eintrahtit në Kupë

 Valdhov Manheim që militon në Ligën 3 , e vuri në vështirësi sot Eintrhat Frankfurt në ‘Carl-Benz- Stadion’ për Kupën e Gjermanisë.

Një takim sa spektakolar aq dhe i çuditshëm ndërsa në harkun e 90 minutave,u regjistruan plot 8 gola.

Sigurisht lajmin e bën futbollisti shqiptar Valmir Sulejmani që aktivizohet te Manheim. 23 vjeçari nga Kosova (lindur në Gjernmani), me perforamncën e treguar, tërhoqi vemëndjen, teksa në pak minuta nga starti i takimit, shënoi dy gola të shpejtë.

Fillimisht në mintën e 3-të dhe më pas në të 11-tën, dyfishoi për të zotët e shtëpisë duke entuziazmuar të pranishmit. Gjithsesi, Eintraht, i’a del të barazojë brenda 45 minutave të para.

Në të dytën, Manheim kalon sërish përpara në të 73-tën me Marx,  por Rebiç merr timonin e skuadrës së Bungesligës duke evituar surprizen dhe shënon me breshëri tri gola në 14 minutat e fundit.

Megjithatë, gjurma e Suljemait, në këtët takim, ishte magjike. Dy gola Eintrahtit, jo keq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!