Junajtid mban hapin, ‘pokër’ Çelsit…

Premier League që në javën e parë, nis të konturojë skuadrat pretendente. Pas goleadave të Liverpulit dhe Sitit, teksa fituan me skuadrat respektive, sot ishte radha e Arsenalit të Granit Xhakës për të treguar dhëmbët.

Në fakt, takimi i ‘topçinjëve’ në fushën e Njukasëllit, kishte koeficent të lartë vështirësie por formacioni i Emeri, ia doli të shënojë një gol e të marrë tri pikë të vyera.

Ndërkaq, Mançester Junajtid  nxjerr të ‘palarat’ e Çelsit. Në “Old Traford”, skuadra vendase  me një performancë të shkëlqyer, mposhti në të gjitha drejtimet blutë e londrës në shifra 4-0.

Fillimisht Rashford nga pika e bardhë  (18’ )dhe më pas Antoni  Martial me një të majtë (65′), dyfishon për t’ja lënë radhën sërish Markus Rashford që në të 67-tën nga jashtë zone pas asiasiti të Pogba, arrin të tretin.

Për të plotësuar pokerin e ‘djajëve’, mendon Daniel Xhejms i cili në të 81-tën, mbyll llogaritë me Çelsin e përgjumur. Nisje e shkëlqyer e Sojsjaker dhe skuadrës së tij në start.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!