Ajaksi ka ende për të… tjerët

Lase Shonë, është një lojtar i Xhenoas në Seria A. Lajmin e ka publikuar vetë klubi në Twitter, ndërsa thotë se lojtari i Ajaksit është i tyre.

Mesfushori danez, tashmë 33 vjeç, nga 2012-ta pjesë e Ajaksit, duket se ka kaluar me parametra zero te kuqeblutë e Italisë. Mesfushorit i është uruar mirëseardhja dhe pas vizitave mjekësore pritet të hedhë firmën mbi kontratë.

Shonë ishte pjesë e përfaqësueses daneze në 43 raste, teksa ka shënuar edhe 3 gola. Sikurse dhe te Ajaks, ka operuar në repartin e mesfushës. Aventura personale te Xhenoa, e para në Seria A.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!