Mark Markez, lideri i MotoGP…

Mark Markez fiton bindshëm garën e MotoGP, të zhvilluar në Çeki. Fitorja e 6-të sezonale, duke e lançuar spanjollin edhe këtë edicion, si një lidër absolut të pistës së motorave.

E udhëhoqi i sigurt garën dhe mbylli përpara Doviciozos dhe Miler. Gara nisi me 40 minuta me vonesë, pas problemeve me gjendjen e lagur të cirkuitit.

Markez, i pari dhe me 63 pikë më shumë nga vendi i dytë, ndërsa kanë mbetur edhe 9 gara sezonale, e bëjnë pilotin e Honda, gati të konfirmuar kampion.

Sot në Bërno, Markez tregoi forcë, supermaci dhe siguri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!