Milani: Leao erdhi, Duarte pritet nesër…

Ndërkohë, prokuratori i Korrea ndodhet në Milano, pritet një takim i mundshëm me zyrtarët e “kuqezinjve”

Rafael Leao është në Milano, gati për të veshur fanelën e “kuqezinjve”. Ndërsa Leo Duarte do të arrijë nesër (ose sonte vonë). Por të dy, për Milanin, janë dy marrëveshje biznesi.

Qendra e re portugeze, e marrë nga Lilë, zbarkoi në aeroportin e Malpensa pas një fluturimi nga Lisbona, do t’i nënshtrohet kontrolleve mjekësore nesër. Në vijim, me siguri të enjten, do të jetë radha e mbrojtësit brazilian.

Leao, një sulmues teknik, por me një fizik imponues (ai është 188 cm i lartë), është 20 vjeç dhe i freskët nga një sezon me 8 gola në 24 ndeshje në Ligue 1. Milani ka investuar rreth 30 milionë euro për të.

Duarte, tre vjet më i madh se portugezi, vjen nga Flamengo për rreth 11 milionë, plus bonuset. Në Brazil, atë e përshkruajnë si një qendërmbrojtës të pajisur me shpejtësi dhe personalitet të mirë, por me teknikën individuale që duhet të rafinohet.

Pas këtyre dy goditjeve është e vështirë të imagjinohen disbursime të tjera të larta nga ana e “kuqezinjve”. Për këtë arsye, negocimi me Atletiko Madrid për Korrea, edhe pse ende nuk është braktisur plotësisht, sigurisht që është shumë i ndërlikuar.

Por nuk mund të thuhet se është mbyllur ende çdo gjë. Drejtuesit e Milanit ka të ngjarë të takohen me prokuratorin e mesfushorit spanjol.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!