Festa vijon, Algjeria pa “gjumë”…

Kampionët e rinj të Afrikës u pritën si heronj në atdhe. Algjeria ndezi, ende pa fituar trofeun, mbarë botën ku jetojnë algjerianë.

Fitorja ndaj Senegalit i ka vënë kapakun marshimit dhe festës së çmendur jo vetëm në Francë, aty ku nisen trazirat e para që në gjysmëfinale, por dhe në Kanada, Angli, Egjipt etj.

Për të përfunduar në kryeqytetin Algjer, me një superpritje. Në shënjestër të gjithë. Benaser edhe trofeun e futbollistit më të mirë.

Shteti algjerian ka në plan të organizojë një axhendë specifike për heronjtë e tyre. Për t’u parë…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!