Francezi Renard dorëhiqet nga Maroku…

Trajneri francez Hervé Renard ka njoftuar dorëheqjen e tij si trajner teknik i Marokut. “Ka ardhur koha për të mbyllur këtë kapitull të gjatë dhe të bukur të jetës sime. Jo pa emocione dhe trishtim, por është një vendim i pashmangshëm që është marrë shumë kohë përpara Kupës Afrikane të Kombeve, 2019″, ka shkruar Renard në llogarinë e tij në Twitter. Maroku u eliminua në turin çerekfinal nga Benini.

Tekniku francez është një njohës i mirë i futbollit afrikan. Gjatë karrierës së tij të trajningut, ai ka drejtuar edhe Zambian, Angolen dhe Bregun e Fildishtë. 50-vjeçari Renard ishte në krye të kombëtares së Marokut, që nga viti 2016.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!