Zyrtare, Konte trajneri i ri Interit!

Antonio Konte, që nga sot, do të jetë trajneri i ri Interit. Lajmi është bërë i ditur nga klubi “bluzi” i Milanos nëpërmjet një postimi në internet, i cili ka zyrtarizuar fjalët e përhapura më herët, duke i uruar Kontes mirëseardhjen në familjen interiste.

Pas dy vitesh në drejtimin e Çelsit të Londrës, 46-vjeçari Konte, rikthehet sërish në Serinë A, pas përvojës së suksesshme më mëparshme në drejtimin e Juventusit në 2011-2015. Te juventinët ai do ta promovohej si një trajneri i ri karizmatik dhe do të ngjitej në krye të “axurrëve” në vitet 2014-2016, para se te kalonte ne Angli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!