Ismajli dhe Uzuni, “zbulimet” e Kroacisë…

Dy futbollistët shqiptarë, pjesëtarë edhe të Kombëtares sonë, mbrojtësi Ardian Ismajli dhe sulmuesi Myrto Uzuni, janë përzgjedhur në formacionin e zbulimeve të sezonit në Kroaci. “24sata.hr” ka publikuar 11-n e këtyre talenteve, ndërkohë që ka edhe nga një vlerësim për çdo lojtar të përfshirë në këtë “skuadër”.

ISMAJLI (22 vjeç)  “Në Kroaci është prej vitit 2016, por vetëm këtë sezon spikatur”. Në vlerësimin e bërë për mbrojtësin, theksohet potenciali i madh që ai ka dhe fakti që fizikisht është perfekt, ndërkohë që kritikohet për kartonët e verdhë (ka marrë 9), ku duhet të bëjë më tepër kujdes. Në analizën e bërë flitet edhe për interesimin e Atalantës, ndërkohë që pritshmëritë janë të mëdha që të ketë oferta të shumta.

UZUNI (23 vjeç) – “Garanci e dhënë nga Besnik Prenga dhe rreth 350 mijë euro të paguara për kartonin e tij te skuadra e Laçit në Superiore. Një goditje e vërtetë”. Beratasi, në sezonin e tij të parë në Kroaci ka arritur të shënojë 7 gola dhe të japë 8 asiste në 29 ndeshje ku është aktivizuar. Shifra mjaft të mira. Mes të tjerash vihet në dukje kombinimi me Dejan Radonjiç, i cili i krijon mjaft hapësira Uzunit, si sulmues i dytë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!