Sulmuesi Kuadrado përgatit valixhet…

Sipas tabloidit britanik “The Sun”, e ardhmja e sulmuesit anësor të djathtë Juan Guilermo Kuadrado, është jashtë bardhezinjve të “Zonjës”.

Hapësirat për t’u aktivizuar në skuadrën e Alegrit, janë të limituara. Prandaj dhe futbollisti mund të kalojë në Premier Ligë sezonin e ardhshëm dhe do të largohet nga skuadra e Juventusit.

Për shërbimet e sulmuesit janë të interesuar Uatford dhe Uest Hem, ndërkohë që Kuadrado është edhe në orbitën e Milanit, Sevijas dhe Valencia, pra një zgjedhje midis Serisë A dhe La Ligës spanjole.

27-vjeçari kolumbian, Juan Guilermo Kuadrado, më herët është aktivizuar edhe në radhët e “bluve” të Çelsit, ndaj edhe sirenat britanike kanë nisur të ushëtojnë për sulmuesin juventin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!