Bufon, vjen titulli i dhjetë personal…


Në vend të “adios”, portieri “axurëve”, Parmes, Juventusit dhe PSG, shtrëngon dorezat, për një tjetër trofe.

Legjenda e portes italiane Xhanluixhi Bufon, u laurua sot me titullin kampion në Francë. 41 vjeçari në radhët e PSG, i’a doli të konfiskojë të dhjetin personal, duke e rënditur atë, në listen e të nominuarëve trofembajtës për kuadratin.

Më herët, Bufon me një karrierë të gjatë te Juventus, kishte fituar 9-të tituj si portier i bardhezinjëve, ndërsa sot, për herë të parë fiton një titull kampion, duke u aktivizuar jashtë Italisë.

Titujt e Bufon me klube:

2001-2002, 2002-2003, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 ,2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, kampion me Juventus. Edicioni 2018-2019, kampion me PSG.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!