Kukësi e gjen trajnerin, rikthehet Gjoka!

Presidenti Safet Gjici nuk ka vonuar shumë për të gjetur pasuesin e Ramadan Ndreut, i cili u shkarkua pak orë më parë, pas humbjes së sotme 2-1 ndaj Kastriotit.

Trajneri Ernest Gjoka do të jetë drejtuesi i kuksianëve për vazhdimin e sezonit. Tekniku i ri nuk është një emër i panjohur për klubin verilindor, madje nën drejtimin e tij, skuadra e Kukësit ka fituar edhe titullin e lartë të kampionit të Shqipërisë.

 “Ernest Gjoka rikthehet në pankinën e Kukësit në vend te Ramazan Ndreut, i larguar sot pas humbjes me Kastriotin.

Gjoka ka dalë Kampion me Kukësin për herë të parë dhe njeh mirë ekipin dhe klubin e Kukësit.

Objektiva te Klubit dhe të trajnerit të ri mbeten loja e fortë dhe mos heqja dorë nga titulli Kampion derisa e lejon matematika dhe fitimi Kupës së Shqipërisë”, shkruhej në njoftimin e klubit verilindor, në të cilin edhe mësohet emri i trajnerit të ri të Kukësit. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!