Ata, lanë Spanjën për Katalonjën…

Po, po është e vërtetë. Xherard Pike dhe Ksavi Hernandez, pasi  i kanë dhënë lamtumirën “furive të kuqe” të Spanjës, në radhët e së cilëve kanë fituar Kupën e Botës dhe Kupën e Europës, pra gjithçka që ëndërron çdo futbollist, tani do të luajnë për ngjyrat e Katalonjës.

Mbrojtësi i Barcelonës, 32-vjeçari Pike dhe mesfushori i Al-Sadit, 39-vjeçari Ksavi, kanë pranuar ftesën e trajnerit Xherard Lopez për të qenë pjesë e ekipit përfaqësues të Katalonjës, në miqësoren kundër Venezuelës.

Ky takim do të zhvillohet të hënën e 25 marsit, në stadiumin “Montilivi” të Xhironës.

Ftesës të trajnerit Lopez nuk i është përgjigjur mbrojtësi i Barcelonës Xhordi Alba.

Ndërkohë që në radhët e përfaqësuese katalanase do të jenë edhe mbrojtësi i Betisit të Seviljes Mark Bartra, si dhe sulmuesi Bojan Krkiç që luan në radhët e anglezëve të Stok Sitit. Që të dy këta të fundit, kanë qenë më herët pjesë e skuadrës katalanase të Barcelonës.

Ekipi kombëtar katalanas nuk është njohur nga FIFA, por ai mund të luajë ndeshje miqësore, si kjo e së hënës ndaj Venezuelës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!