Miqësore: Kosova, e barabartë me Danimarkën


Para 13 mijë tifozësh, Kosova kalon testin “gjeneral”

Futbollistët Amir Rrahmani dhe Bersant Celina, kthehen në protagonistë absolutë të mbrëmjes kosovare. Lojtarët në fjalë, shënuan dy herë ndaj danezëve duke i dhënë barazimin në testin e parë të vërtetë dardaneve.

Në këtë mënyrë, në prag të ndeshjes së parë kualifikuese të grupit A për Euro 2020, kundër Bullgarisë, e cila luhet të hënën (20.45) në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova kalon testin e mbrëmjes, ndërsa përballë danezëve të përvojës së madhe, arritën të shënonin dy gola vendimtarë dhe në fund të pranonin barazimin e trishtë…

Pierre-Emile Hojbjerg në të 92’ i prish festën 13 mijë tifozëve që si asnjeherë tjetër kishin mbushur “Fadil Vokrrin në Prishtinë. Më heret, Danimarka kishte shenuar nga pika e bardhë me Eriksen. Megjithatë, në opinionin sportiv ndërkombëtar, kjo paraqitje e skuadres së Shaland, ka marrë vlerësime maksimale.

Nga ana tjetër, kjo ndeshje dhe rezultati teknik i saj, rrisin ndjeshëm moralin e skuadres, ndërsa shton fort oreksin për të synuar tri pike ndaj Bullgarisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!