UEFA vendos: Hetim për Ronaldon…

Ai që ishte “ekrani” i madh një javë më parë,Kristiano Ronaldo, në telashe. Pas festimeve të tepruara përgjatë ndeshjes së kthimit për Champions League ndaj Atletiko Madrid, ylli portugez rrezikon të mbetet jashtë duelit të dyfishtë, programuar ndaj Ajaks.

Gjithçka vjen e konfirmohet nga UEFA, e cila ka raportuar se ndaj pesë herë fituesit të “Topit të Artë”, do të hapet një hetim. Etika e Disiplinës, neni 55-të pranë UEFA-s, pritet të ndalet ndaj gjestit të Ronaldos, më datën 21 mars.

 Kë këtë mënyrë, Juventus dhe Alegri, duhet të bëjnë që tani llogari pa lojtarin e tyre më të mirë. Për të kaluar më tej, torinezët lipset të kalojnë deomos holandezët që së fundi, kanë kthyer lavdinë e dikurshme të skuadres së Ajaks. Në çerekfinale, Ajaks eliminoi tërë shkëlqim Realin e Madridit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!