Rasti ‘Negreira’, UEFA hap hetim për Barcelonën

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim për Barcelonën për rastin Negreira, lidhur me pagesat e milionerëve në kompaninë e ish-zëvendëspresidentit...
Read More
Rasti ‘Negreira’, UEFA hap hetim për Barcelonën

Kombëtarja vijon përgatitjet në ditën e katërt para Polonisë

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27...
Read More
Kombëtarja vijon përgatitjet në ditën e katërt para Polonisë

U19/ Shqipëria triumfon në testin ndaj Maltës

Kombëtarja shqiptare U-19 triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Maltës, në ndeshjen e parë miqësore të planifikuar për këtë muaj kundër...
Read More
U19/ Shqipëria triumfon në testin ndaj Maltës

Parashikimet, Shqipëria jashtë ‘Euro 2024’

Argumentët mund të mos mjaftojnë për t'ja dalë. Gjithësesi, parashikimi për skuadrat përfaqësuese që shkojnë në Euro 2024 vjen me...
Read More
Parashikimet, Shqipëria jashtë ‘Euro 2024’

‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Përsëritet finalja e 'Euro 2020' Itali- Angli. Herri Kejn për të thyer rekordin e Uejn Runit Pritja merr fund dhe...
Read More
‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Nesër starton Europiani, në Napoli, Itali- Angli

Nesër “Euro 2024” nis zyrtarisht rrugëtimin e tij të gjatë për të mbyllur me fushatën kualifikuese në nëntor 2023. Për...
Read More
Nesër starton Europiani, në Napoli, Itali- Angli

‘Euro 2024’/ Uzuni: Dua të shënoj kundër Polonisë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të sfidës së parë kualifikuese kundër Polonisë, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian...
Read More
‘Euro 2024’/ Uzuni: Dua të shënoj kundër Polonisë

Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

Tërhiqet një legjendë. Turko-gjermani Ozil, mbyll në moshë 34 vjeçare rrugëtimin në fushë. Me Gjermaninë luajti 92 ndeshje dhe fitoi...
Read More
Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 - Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, Buneb (P) 68′, Lamburde 85′) Në 'Air Albania Stadium' Kombëtarja Kuqezi U17-të,...
Read More
‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Julian Shehu: Në Poloni flasin pak për ndeshjen me Shqipërinë, Tirana del kampion

U shpall futbollisti i ndeshjes te Vidzev Lodz- Leh Poznan, Julian Shehu flet për karrierën në Poloni por jo vetëm....
Read More
Julian Shehu: Në Poloni flasin pak për ndeshjen me Shqipërinë, Tirana del kampion

Futboll vendi


Kombëtarja vijon përgatitjet në ditën e katërt para Polonisë

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të ...
Më shumë…

U19/ Shqipëria triumfon në testin ndaj Maltës

Kombëtarja shqiptare U-19 triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Maltës, në ...
Më shumë…

‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 - Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, ...
Më shumë…

Kombëtarja zhvillon seancën e dytë, grupi i plotë në stërvitje

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar paraditen e së martës seancën e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Liverpul-Everton ndez Premier League, Bajern në Frankfurt

Kampionatet elitare në Europë, sot për të luajtur javërt respektive ...
Më shumë…

Reali bisedime sekrete me Arabinë Saudite

Real Madrid në bisedime me Arabinë Saudite mbi një marrëveshje ...
Më shumë…

Fiore rikthehet te fitorja, Torino grumbullon Ujkanin e Vojvodën

Fiorentina e Prandelit del nga kriza ndërsa pas dy humbjeve ...
Më shumë…

Napoli i pafuqishëm, Arsenal barazim me Benfikën

Napoli bie në Spanjë dhe Gatuzo, trajneri i ekipit italian ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Fiton Reali dhe Bajerni…

Reali i Madridit, dhe Bajerni i Mynihut, morën fitore në ...
Më shumë…

F1 “zhurmon” cirkuitin e Hokenheimit…

● Të dielën, në orën 15:10, do të zhvillohen garat ...
Më shumë…

Shumi Jr. në pistë me Ferrarin e babait…

● Djali i Mikael do të drejtojë F2004 me rastin ...
Më shumë…

Legjenda Raul akuzohet për mashtrim…

Raul Gonzalez Blanko, ish-sulmuesi ikonë e Real Madridit, rrezikon të ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!