Superiorja? Kalendari i edicionit 86-të javën që vjen, merkato…

Superiorja ka një çështje për të zgjidhur shpejt. Bëhët fjalë për kalendarin e ri futbolistik 2024/2025. Ai pritet të hidhet javën që vjen dhe 10 ekipet do të mësojnë shortin e sezonit të 86-të të futbollit elitar.

Në fakt skuadrat e impenjuara në kupat e Europës, Egnatia, Partizani, Vllaznia dhe Tirana kanë javë që po përgatiten por në terren kanë zbritur së fundi edhe konkurentet e tjera.

Krahas tyre edhe lëvizjet e shumëta në këtë hapësirë merkatoje vere. Në këtë tregues, aktivë klube si Tirana, Egnatia, Vllaznia, Partizani, Dinamo apo Skënderbeu. Shumë prapa në hyrje klube si Teuta, Laçi, Bylis dhe AF Elbasani./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!