Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Argjentina e nisi me fitore Kupën e Amerikës në duelin me Kandanë skuadra kampione e botës në fuqi fitoi 2-0. Natyrisht një kombëtare fiteuse e cila udhëhiqet nga kapiteni Lionel Mesi.

Golat për Argjentinën u shënuan nga Julian Alvarez në të 49′ dhe Lautro Martinez në të 88′.

Në fund të ndeshjes, ish-sulmuesi i Barcelonës dhe PSG-së Mesi foli për të ardhmen e tij për Tyc Sports: “Kjo është Copa America ime e fundit. Kupa e Botës 2026? Do të shohim, varet se si shkojnë gjërat: për momentin jam ende shume mire “.

Potrebbe essere un'immagine raffigurante il seguente testo "COPA AMÉRICA 20 DE JUNIO AL 14 DE JULIO GRUPO A GRUPO B ARGENTINA PERÚ CHILE CANADÁ MÉXICO ECUADOR VENEZUELA JAMAICA GRUPO C GRUPOD D ESTADOS UNIDOS URUGUAY PANAMÁ BOLIVIA BRASIL COLOMBIA PARAGUAY COSTA RICA 1 GRUPO A 2° GRUPO B 1 GRUPO C 1 GRUPO B 2 GRUPO D 2° GRUPO A 1 GRUPO D 2 GRUPO C"

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!