Tirana humb testin me Shkëndijen

Me tetovarët e Beqirit, u aktivizua dhe ish futbollisti i Bylis, Trumçi por dhe ishët Cake e Totre

Tirana në kuadër të përgatitjeve për turin elimitaor në Conference League luajti sot në Starugë me Shkëndijen e Tetovës. Një gol i shënuar prej Reshat Ramadanit në 89′ për tetovarët vendosi këtë test mes tyre.

Lëvizjet e kryeqytetasve në elementë por edhe stafin teknik me Bledi Shkëmbin si trajner, e kanë ndyshuar fizionominë e klubit më të titulluar në vend. Te Tirana priten të tjera afrime ndërsa te Shkëndija flitet për vetëm dy të tillë./Sportiim.al/

Formacionet startuese:

Shkëndija: Taleski, Merxhani, Cake, Meliqi, Trumçi, Ramadani, Totre, Krasniqi, Shala, Krstevski, Ademi. Trajner: J. Beqiri

Tirana: Selmani, Isufi, Kola, Meta, Mici, Përgjoni, Jaku, Tola, Jonuzi, Haxhiu, Prengaj. Trajner: B. Shkëmbi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!