Problematika/ Vlerat e ‘Abissnet Superiore’ drejt tkurrjes

Rënje e frikëshme e vlerave futollistike gjatë këtij edicioni në Abissnet Superiore. Sipas ‘Tranfermarkt’, faqja e specializuar e treguesëve të tillë, ky sezon pati një vlerë totale prej 39.58 milon euro.

Në fakt, statistikat thonë se nga edicioni 2021/2022 (më e larta në 5 vite) ka mbetur si majë pasi vjet dhe sivjet tredi nis e tremb teksa po shkon shpejt për poshtë.

Vlerat totale e 10 skuadrave sipas sezonëve 2019/2020 e deri te ky i fundit 2023/2024.

Vlera totale e 10 skuadrave:

2019/2020= 45.15 milon euro

2020/2021= 51.63 milion euro

2021/2022= 56.69 milion euro

2022/2023= 52.67 milion euro

2023/2024= 39.58 milion euro./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!