Sparta Pragë fiton Kupën e Çekisë, Laçi 90′ në fushë

Finale: Plzen- Sparta Pragë 1-2

Sparta e Pragës fiton Kupën e Republikës Çeke. Skuadra në gjirin e të cilit luajnë kuqezinjtë Qazim Laçi dhe Indrit Tuci, mposhtën Viktoria Plzen në finale dhe bëhet klubi më i suksesshëm në kompeticion, me tetë triumfe. E fundit ishte në vitin 2020.

Gjithçka ndodhi në minutat e fundit: skuadra e drejtuar nga Priske kaloi në epërsi me autogolin e Dweh, por mori golin e barazimit të Chory në minutën e 87-të, përpara se të gjente golin vendimtar në minutën e 91-të me Birmancevic.

Sparta Praga arriti kështu një dopietë të madhe: fundjavën e kaluar triumfuan në kampionat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!