Van Bomel, kandidati kryesor për të marrë Milanin

Pronari i klubit Xherri Kardinale ka autorizuar ditë më parë Furlanin (CEO) dhe Ibrahimoviç për të gjetur pasuesin e Piolit.

Me Piolin thuajse të shkarkuar, Milan po bën gati lëvizjen e shpejtë. Pronarët e kuqezinjëve kanë disa ditë që kanë deleguar mundësinë për një trajner të ri vartësëve mes tyre dhe Ibrës, mishërojnë vërtetësinë e lajmit të fundit.

Ato vijnë nga Franca teksa sipas faqes së specializuar të merkatos së transfertave ‘Footmercato’, emri mbi të cilin Zlatan Ibrahimoviç po shtyn këto orë për stolin e kuqezinjve është ai i Mark van Bomel.

Ish-mesfushori që ka veshur edhe fanellën e Milanit gjatë karrierës së tij. Ibrahimoviç dhe van Bomel e njohin mirë njëri-tjetrin dhe mundësia për t’u fokusuar te trajneri aktual i Antverp, skuadër që e mbylli sezonin e rregullt në vendin e tretë në Belgjikë, e magjeps jo pak menaxherin suedez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!