Roma eleminon Milanin, Liverpul jashtë, Leverkusen i…pamposhtur

Kampionët e Bundesligës, rekordi me 44 takime pa humbje. Çabi Alonso me të tijtë shkruajnë një tjetër histori. janë në gjysmëfinale së bashku me Romën, Atalantën dhe Marsejën

Katër duele u luajtën këtë mbrëmje në turin çerekfinal të Ligës së Europës.

Në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në kontinent, pati duele të nivelit ‘Champions’ por që në fund bileta e gjysmëfinales i’u takoi skuadrave…’jo favorite’.

Në ‘Olimpico’ të Romës, supersfida Roma- Milan i buzëqeshi Romës me shifrat 2-1 dhe me rezultatin e përgjithëshëm 3-1 skuadra e De Rosit shkon në turin tjetër.

Në Bergamo. Atalanta u mund nga Liverpul 0-1 por kalon ekipi bergamask pas fitores 0-3 në të vajtjes. Liverpul në sfidën më të dobët të këtyre viteve të fundit në Europë….

Asnjë surprizë për kampionët më të rinj të Bundesligës; Bayer Leverkusen. Edhe sot ata ruajtën trendin e ndeshjeve pa humbje duke regjistruar një tjetër rekord.

Europa League, çerekfinale kthim:

Ora 21:00 (në kllapa ndeshjet e para)

Roma- Milan 2-1 (1-0)

Atalanta– Liverpul 0-1 (3-0)

Uest Hem- Leverkusen 1-1 (0-2)

Marsejë– Benfika 1-0, 4-2 pen (1-2)

/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!