AF Elbasani ngjitet në Superiore, festa…(video)

  • Me katër javë nga fundi, AF Elbasani dhe Bylis, zyrtarisht dy biletat e Kategorisë së Parë për në Abissnet Superiore për sezonin futbollistik 2024/2025

Kategoria e Parë, java e 29-të:

AF Elbasani- Apolonia 1-0 (Ardit Hoxhaj 84′)

AF Elbasani ngjitet matematikiht në Abissnet Superiore. Në duelin e sotëm ndaj Apolonisë, luajtur për javën e 29-të u vendos nga goli i Ardit Hoxhës në të 84′ duke dërguar në delir ekipin vendas.

Kështu verdheblutë festojnë ngjitjen në Superiore, por festa nuk është e plotë pa tifozët. Ndëshkimi nga Disiplina pak ditë më parë ndaj klubit pritës, ka bërë që stadiumi “Elbasan Arena” të ishte jo nën ‘efektin’ e tifozerisë ‘kampione’ të skuadrës së trajnerit Nevil Dede.

Megjithatë festa ka shpërthyer në qytet teksa mijra tifozë kanë zbritur në rrugë duke festuar këtë moment historik për AF Elbasanin./Fatmir Popja-Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!