AF Elbasani dhe Bylis që sot në….Superiore

Nga ndeshjet e orës 15:00, Bylis gati rikthimi në elitë. Elbasani duhet të presë….orën 19:00.

Takimin e javës së 29-të të Kategorisë së Parë nisën dje me ndeshjen ndërmjet Vorës dhe Flamurtarit të Vlorës të përfunduar 2-3.

Sot inferiorët do të zbresin në fushë me katër takime të tjera ndërsa kjo xhiro mbyller të dielën me të vetmin takim atë mes Besës dhe Kastriotit që luhet në Luz të Vogël.

Sakaq të gjitha takimet nisin në orën 15:00. Përjashtim bën dueli i ‘Elbasan Arena’-s ndërmjet AF Elbasanit dhe Apolonisë (19:00). Aty ku verdhebluve ju mjafton një pikë për t’u ngjitur në Abissnet Superiore për sezonin futbollistik 2024/2025./Sportiim.al/

Java e 29, Kategori e Parë:

15:00

Bylis-Korabi

Luzi 2008- Lushnja

Tomori- Burreli

AF Elbasani-Apolonia 19:00

Të dielën:

Besa- Kastrioti 15:00 (në Luz)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!