Ksavi: Në Kadiz për tri pikë, ndryshe s’ka vlerë klasikja

Trajneri i Barcelonës teksa flet për duelin e radhës ndaj Kadiz lë mënjanë arritjen në ‘Parc des Princes’ kundër PSG-së (2-3 Champions) dhe në prag të ndeshjes së javës së 31 në La Liga, i dërgon një mesazh Barcelonës së tij.

“Nëse nuk fitojmë në Kadiz, La Liga ka mbaruar dhe El Clasico nuk do të jetë e dobishme – shpjegoi trajneri katalanas – Ne duhet të shkojmë në fushë shumë të përqendruar, ne po luajmë për titullin”.

Ndeshja Kadiz-Barcelona është programuar të zhvillohet të shtunën me fillim orën 21:00. Barça gjëndët në vend të dytë me 67 pikë në 30 ndeshje. Tetë pikë pas Realit të Madridit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!