Atletiko kalon Vijarealin dhe kap zonën…

Përfundon ndeshja e 30-të e La Liga-s me fitoren e Atletiko Madrid si udhëtues ndaj Villarrealit.

Golat e Vitsel në minutën e 9-të dhe Niguez në minutën e 87-të ishin vendimtarë për fitoren përfundimtare 1-2 për skuadrën e Diego Pablo Simeone. vendasit shënuan me Sorlot.

Pas kësaj fitorejeje Atletiko ngjitet në kuotën e 58 pikëve duke qëndruar te zona Champions ndërsa Vijareal ndalet pas 9 ndeshjeve në La Liga pa humbje. Vendi i 10- të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!