Largimi i Salah? Një tjetër egjiptian te Liverpul

Në fronin e një sulmuesi tipik te Liverpul mund të vijë sërish nga futbolli egjiptian.

Me Mohamed Salah gati për t’i thënë lamtumirë Anfield-it në muajt e fundit të drejtimit të Jurgen Klop te Reds, drejtuesit e klubit anglez kanë filluar të kërkojnë një sulmues të ri përpara sezonit 2024/2025.

Ky hulumtim e ka çuar klubin nga Merseyside në gjurmët e Omar Marmoush, sulmuesit egjiptian të Eintraht Frankfurt dhe kombëtares së së Egjiptit.

Sipas asaj që raporton BILD, në fakt, drejtuesit e Liverpulit po përgatisin në këtë drejtim një ofertë afër 60 milionë euro për klasin e vitit 1999.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!