Spikat Roma- Brajton, Liga e Europës me 7 duele

UEFA Europa Legaue dhe Conference League, sot me ndeshjet e vajtjes në kërkim të çerekfinaleve. Sfida ‘finale’ thuajse në të gjitha impinatet me Roma- Brajton në epiqendër e cila do të përballë dy miq trajnerë si De Rosi (Roma) dhe De Zerbi( Brajton).

Në fushë në kompeticion me mundësi aktivizimi disa shqiptarë mes të cilëve Laçi e Tuci (Sparta Pragë), Xhixha (Karabak), G. Xhaka (Leverkusen).

Europa League sot në 18:45 dhe 21:00 (turi 1/16)

18:45

Karabak- Leverkusen

Roma- Brajton

Sparta Pragë- Liverpul

21:00

Marsejë- Vijareal

Milan-Slavia Pragë

Frajburg- Uest Hem

Benfika- Rejnxhers

Sporting- Atalanta 1-1 (luajtur të mërkurën)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!