Bien Drita e Ramadanit dhe Gjilani i Mezanit

Trajneri i Dritës Zekirija Ramadani pati paralajmëruar: “Na pret ndeshje e vështirë edhe pse jemi dy skuadra me objektiva të ndryshme.”

Gjilani i Mezanit humbi sot 2-3 me Malishevën (Harzollaj shënoi tre gola për miqtë) duke u futur te zona e rrezikut (play off) me 22 pikë.

Ndërkohë ndeshja tjetër e javës së 23 -të në Superligën e Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Lirisë së Prizrenit prodhoi shifrat finalë 3-1. Ferronikeli- Llapi u ndal 0-1 me llapjanët që ndjekin me 1 pikë më pak ekipin e Ilir Dajës.

Dje u lujatën dhe dy takime të tjera. Ballkani fitoi 1-2 me Dukagjinin (Korenica dhe Nazmi Gripshi me penallti) duke u pozicionaur në krye me 48 pikë ndërsa surpriza Fushë Kosova e cila kaloi 1-0 Dritën pretendente. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!