Kupa FA, Junajtid- Liverpul përballja e radhës

Në katër ndeshjet e 1/16-tës së Kupës FA, të planifikuara për sot, vjen një surprizë me Uolverhampton që eliminon Brajton 1-0. Çelsi kaloi në fund Lids 3-2.

Mançpester Junajtid mundi në udhëtim Notingham Forest 0-1 dhe Liverpul që me dy gola të të riut Jayden Danns (18) dhe Kumas eleminoi Sauthempton 3-0.

Të luajtura:

FA Cup – Raundi i 16-të

Koventri 5-0 Maidstone
Bournemouth – Leiçester 0-1
Blakburn – Njukasëll 1-2
Luton – Mançester Siti 2-6

Ndërkaq është mësuar edhe shorti për fazën tjetër (1/8):

Mançester Utd -Liverpul

Uolves- Koventri

Çelsi- Lieçester

Mançester Siti- Njukasëll

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!