Superiorja ofron klasiken, nis faza e tretë e Kategorisë së Parë

Abissnet Superiore në dy ditë dhe Kategoria e Parë të dielën, mbushin fundjavën e futbollit shqiptar. Do të nisë të premten me tre sfida teksa të shtunën elita do të mbyllë javën e 26-të me klasiken Vllaznia- Tirana dhe derbin Teuta- Erzeni.

Ndërkohëështë zbardhur edhe kalendari i fazës së tretë të kategorisë së Parë. Sipas formulës së Departamentit të garave në FSHF, skuadrat e kreut për këtë javë luajnë si pritëse.

Kalendari i fundjavës në Superiore dhe Kategori të Parë:

Abissnet Superiore, java 26-të:

Të premten:

Egnatia- Dinamo Siti 13:30

Laçi- Skënderbeu 13:30

Partizani-Kukësi 17:00

Të shtunën:

Teuta-Erzeni 17:00

Vllaznia- Tirana 17:00

Kategoria e Parë, java e 23-të:

3 mars 2024:

13:30

Vora- Besa

Bylis- Tomori

Flamurtari- Burreli

Korabi- Lushnja

Apolonia- Kastrioti

AF Elbasani- Luzi 2008 17:00/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!