Duele të nxehta, Superiorja përball skuadrat e fundit…

Garë e hapur për ‘Final Four’, europën, dhe mbi të gjitha qëndrimin në Superiore. Ky është momenti i skuadrave të elitës së këtij edicioni të 85-të të futbollit shqiptar për të ndezur motorët në maksimumin e mundshëm.

Sot në fushë 6 skuadra me qëllime të ndryshme. Nëse në Rrogozhinë, Egnatia ka luksin të luajë e qetë ndërsa kryeson e shkëputur nga vendi i dytë, e kundërta ngjet me Teutën (vendi i 8) e cila pikët i ka determinante.

Ndërkaq vështirë të parashikohet sfida e mbijetesës në “Kukës Arena” me vendasit që përballen me Erzenin. Dy ekipet e fundit për “goditjen” e fundit.

Po aq i ndjeshëm pritet të figurojë edhe ndeshja e Korçës në përballjen Skënderbeu- Partizani (17:00).

Sot java e 25:

Egnatia- Teuta 13:30

Kukësi-Erzeni 13:30

Skënderbeu- Partizani 17:00

Të hënën:

Dinamo Siti-Vllaznia 17:00 (në Durrës)

Tirana- Laçi 17:00 (në Elbasan)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!