Leverkusen, Bolonja, Sociedad dhe Metz skuadrat pritëse…sot

Leverkusen- Mainz 05 (20:30) do të jetë sfidae vetme e ditës në Bundesligë. Për javën e 23-të kryesuseit e Ksabi Alonsos-s vihen përballë skuadës e cila pozicionohet në vendin e 17-të (e parafundit).

Një duel do të luhet edhe në Serie A me Bolonja- Verona (20:45, xhiro e 26) me vendasit e Tiago Motës që po luftojnë si rrallë herë këto vitet e fundit për zonën Champions (vendi i 4). Miqtë janë te zona e kuqe.

Edhe në La Liga dueli i vetëm i javës së 26-të ofron një supersfidë. Ai do të zhvillohet në San Sebastian ndërmjet Sociedadit dhe Vijarealit (ora 21:00).

Ndeshjet e kampionateve elitare në Europë mbyllen me takimin e javës së 23-të në Ligue 1 të Francës. Përballë do të jenë Metz- Lion (21:00). /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!