Stola të thyer, derbi e gjën ‘Air Albania’-n “zbuluar”

Drejtori sportiv i Partizanit Arbër Abilaliaj i shoqëruar nga Sebino Plaku, ndoqi rivalët e javës së 24, Tiranën.

Derbi i 173-të Partizani-Tirana ka mbërritur. Dy të mëdhatë e futbollit shqiptar do të takohen këtë të premte në “Air Albania Stadium” në kryeqytet.

Sfida e tretë e këtij edicioni mes tyre i ka gjetur ty dyja skuadrat në momentin jo më të mirë të tyrin. Partizani ka disa javë që endet te rezultatet jo të mira ndërsa Tirana edhe pse rezultatete fundit janë disi më të mira, pozicioni në tabelë (Vendi i 4, 34 pikë), mund ta vendosë në presion.

Sidoqoftë tema sot lidhet me impiantin ku do të zhvillohet ky derbi. Dje teksa luhej Tirana- Erzeni (1-1) konstatohej lehtë se në tribunat pas porte kishte stola ‘bosh’ por dhe xhama’ të thyer.

Duket se klubet e urdhëruara nga Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ende nuk janë ndërgjegjësuar për të përmbushur detyrmet ndaj deri të premten koha nuk premton dhe aq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!