Reali ndalet në shtesë, Inter ‘stakon’ Juven

Dy ndeshjet e mëdha të mbrëmjes Real Madrid= Atletiko Madrid dhe Inter -Juventus mbajtën në ankth deri në fund kampet respektive.

E para e cila përkoi me derbin e Madridit pa Los Blancos të udhëhiqnin me golin e Braim Diaz (20′) ndërsa në fund kur të gjithë prisnin fundin vjen barazimi Atletikos me golin me kokë të shënuar nga Lorente në të 90+3′. Kryeson Reali me 58 pikë dy më shumë se Xhirona.

Serie A, Inter i falet golit të shënuar nga një futbolist bardhezi për të marrë tri pikë ndaj Juves. ishte e 37′-a kur Gati shënoi autogolin te posrta e Sheznit për të çertefikuar fitoren zikaltër. Inter i pari me 57 pikë Juve ndjek me 53./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!