Kupa e Amerikës, Argjentina e Brazili takohen në…finale

CONMEBOL zbardhi grupet e Kupës së Amerikës 2024. Eventi i madh i 48 futbollistik, këtë edicion do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë vitit 2024 (20 qershor-14 korrik)

Argjentina (kampion në fuqi 2021) e pozicionuar në Grupin A dhe Brazili në Grupin D pritet të takohen vetëm në mbyllje të kampionatit. Gjithnjë nëse arrijnë të ecin drejt fazës finale të turneut.

Shorti i 4 Grupeve:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!