Gati vendimtar, Juve kalon Napolin për kreun

Federiko Gati në momentin tij sezonalnë Serie A. Pas golit të fitores ndaj Monzas, ishte qendërmbrojtësi i Juventusit ai që theu ngërçin në ndeshjen ndaj Napolit: 1-0 për bardhezinjtë në fillimin e pjesës së dytë ndaj napoletanëve të Mazarit. Ky ishte goli i dytë radhazi në kampionat për ish-lojtari i Frozinones.

La Liga luajti Getafe- Valencia me madrilenët vendas që shënuan tre minuta nga undi për 1-0 final.

Bundesliga kishte në program Hofenheim-Bohum me duelin që përfundoi 3-1 për vendasit. Një takim rezervoi edhe Ligue 1 në Francë. Montpelje-Lens dha në fund shifrat teknikë 0-0.