Everton godet tre herë, derbi Spurs- Uest Hem shenja 2

Dy ndeshje sot në Premier League për javën e 15-të saj. Në sfidën e luajtur në ‘Goodison Park’, Everton, shkatërroi Nujkasëll me tre gola të shënuar në pjesën e dytë duke vijuar ngjitjen në tabelë (i penalizuar me -10 pikë) dhe tani ka lënë pas zonën e kuqe.

Spektakolare dhe sfida e Londrës me Totenhem- Uest Hem që zgjidh dilemat në 45′ e dyta. Fillimisht vendasit kaluan përpara pas golit të Romeros (11′) ndërsa në të dytën skuadra e David Mojes shënoi dy herë duke përmbysur e lënë në ngërç ekipin e Postecoglu (4 humbje në 5 ndeshje).

Java e 15:

Everton- Njukasëll 3-0

Totenhem- Uest Hem 1-2/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!