Sondazhi i kroatëve, 23% thonë skuadra e Daliç eleminohet

Pas shortit HRT hapi një sondazh në të cilin pyeti publikun nëse kombëtarja kroate e futbollit do ta kalojë Grupin B në Kampionatin Europian të vitit të ardhshëm në Gjermani apo jo. (Spanjë, Kroaci, Itali dhe Shqipëri)

Dy kombëtaret më të mira nga secili grup kalojnë në fazën tjetër të Euro-s dhe janë gjashtë prej tyre dhe katër ekipet më të mira të vendit të tretë.

Rreth 77 për qind e të anketuarve besojnë se Kroacia do të ecë përpara, ndërsa 23 për qind besojnë se jo dhe se do t’i thonë lamtumirë Euro 2024 që në grup.

Kroacia e hap garën më 15 qershor të vitit të ardhshëm me një ndeshje kundër Spanjës në Berlin.

Katër ditë më vonë ata do të përballen me Shqipërinë në Hamburg, ndërsa ndeshja e fundit në grup do të jetë me Italinë më 24 qershor në Lajpcig.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!