Kukësi- Teuta ndeshja e “ftohtë”

Kukësi pret Teutën në një duel i gjithi për t’u ndjekur (13:30). Vetë situata në fund të tabelës kushtzon skuadrat e njohura për të këkuar maksimumin nga kjo sfidë dhjetori e javës së 15-të.

Verilindorët vijnë pas barazimit 2-2 me Skënderbeun dhe kanë mbleshur 15 pikë ndërsa pezullimi i Rashitit nga Nica ka bërë që sot skuadra të vijë pa sherbimet e sulmuesit të avancuar.

Situatë analoge duket dhe te skuadra e Teutës. Ajo që duket qartë te formacioni i Martinit, lidhet me mungesën e sulmuesit kryesor Realdo Fili. ‘Djemtë e detit’ mbyllin tabelën me 12 pikë.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Tafas, Lamçe, Zhongo, Lala, Reçi, Fejzaj, Da Mota, Momoh, Rivas, Salami, Beshiraj. Tr: Stavri Nica

Teuta: Dema, Kruja, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Beqja, Daja, Arifi, Peposhi, Gjinollari, Daci. Tr: Edi Martini

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!